Проведіть вліво, щоб Закрити
Шановний побутовий споживачу!

Для економії свого часу та коштів,
ПЕРЕДАЙТЕ ПОКАЗИ ЗАСОБІВ ОБЛІКУ НА ОСТАННІЙ ДЕНЬ МІСЯЦЯ
та сплачуйте за фактично спожиту електричну енергію

1. Мобільний додаток VIBER-БОТ
2. "Особистий кабінет споживача"
3. SMS-повідомлення з мобільного телефону на номер
(067) 239-54-30
4. КОЛ-ЦЕНТР ПрАТ”Рівнеобленерго” на номер
(0362) 69-42-98, (0362) 69-42-79
(067) 620-44-11
(050) 490-44-11
(093) 320-44-11
5. Лист на електронну пошту

Рекомендації до технічних характеристик лічильників

Шановні побутові споживачі електричної енергії!

counterВідповідно до положень пункту 12 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999р. № 1357 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 23.08.2016р.), у разі вибору побутовим споживачем іншого виду тарифу на електричну енергію або у разі встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки ПрАТ «Рівнеобленерго» надає такому побутовому споживачу послуги з приведення вузла обліку відповідно до вимог нормативно-технічних документів та законодавства протягом трьох днів у містах та п’яти днів у сільській місцевості від дня оплати побутовим споживачем цих послуг.

Первинна параметризація засобу обліку, згідно з п. 2.3.6. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою № 312 НКРКП від 14.03.18 року, здійснюється за рахунок споживача.
Слід відмітити, що побутовий споживач має право самостійно придбати засіб обліку, який пройшов державну повірку або метрологічну атестацію (має пломбу з відбитком повірочного тавра), та надати його разом з паспортом засобу обліку електророзподільному підприємству для встановлення на своєму об’єкті.
Під час купівлі засобу обліку побутовий споживач повинен керуватися наступними рекомендаціями щодо його технічних характеристик:

  • у разі вибору іншого виду тарифу (для розрахунків за спожиту електричну енергію за тарифами, диференційованими за періодами часу) – багатофункціональні засоби обліку класу точності від 0,5S до 1, робочий діапазон температур від мінус 25°С до плюс 55°С, які мають захист програмного забезпечення за допомогою коду доступу або можливістю опломбування інтерфейсних портів.
  • у разі встановлення у приватному домогосподарстві генеруючої установки (для продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, що вироблена з енергії сонячного випромінювання) – двонаправлені засоби обліку класу точності від 0,5S до 1, робочий діапазон температур від мінус 25°С до плюс 55°С, з вбудованим GSM-модемом та інтерфейсом RS-485, які забезпечують окрему фіксацію та відображення активної електричної енергії в прямому та зворотному напрямках, захист програмного забезпечення за допомогою коду доступу або можливістю опломбування інтерфейсних портів.

Наголошуємо, що ПрАТ «Рівнеобленерго» повинно прийняти в експлуатацію наданий побутовим споживачем засіб обліку з підтвердженням наявної державної повірки або метрологічної атестації та поставити його на свій баланс.
Для передачі засобу обліку на баланс ПрАТ «Рівнеобленерго» необхідно надати: паспорт засобу обліку та копію касового чеку на його придбання, або інший документ, що підтверджує його вартість. Приймання засобу обліку оформлюється Актом приймання-передачі засобу обліку.
Звертаємо увагу побутових споживачів, що для прискорення процедури облаштування обліку необхідне спеціалізоване програмне забезпечення для параметризації приладу обліку. В ПрАТ «Рівнеобленерго» в наявності програмне забезпечення наступних виробників: Nik, ELGAMA elektronika, Itron (SL7000, ACE6000), EMH, TeleTec, Телекарт (Энергия-9).