ПрАТ “Рівнеобленерго” активно впроваджує політику „Безпека понад усе”, яка є одним з головних пріоритетів компанії
Українські компанії є лідерами галузі в сфері безпеки, як серед споживачів, так і своїх співробітників. ПрАТ «Рівнеобленерго» – розподільча компанія в країні, яка постійно організовує уроки безпеки в місцевих школах. Компанія систематично проводить роз`яснювальну роботу: розміщує постери з правилами безпеки, друкує інструкції по безпеці населення в пресі, організовує тематичні конкурси серед школярів.
Постери з правилами безпеки
ПрАТ «Рівнеобленерго» періодично готує та розповсюджує спеціальні постери з правилами безпеки для населення. Такі матеріали нагадують споживачам про елементарні правила користування електричною енергією, які необхідно дотримуватись у повсякденному житті. Постери з правилами безпеки розміщуються у центрах обслуговування, приміщеннях районних
підрозділів Рівненської області.
Інструкції по безпеці населення
Компанія ПрАТ «Рівнеобленерго» друкує інструкції та інші матеріали про безпеку населення у регіональній пресі. Також застережну інформацію енергетичних компаній кожен споживач періодично отримує на зворотній стороні рахунку.
Постери для рибалок
З метою уникнення нещасних випадків серед населення ПрАТ «Рівнеобленерго» підготувало спеціальні постери для рибаків. Яскраві зображення попереджають людей,які захоплюються рибалкою, про небезпеку знаходження біля високовольтних ліній. Такі постери будуть розміщені поблизу водоймів. Адже сьогодні відомі випадки, коли рибалка поблизу високовольтних ліній завершувалась нещасними випадками.
Безпека для дітей
ПрАТ «Рівнеобленерго» у рамках політики “Безпека понад усе” приділяє особливу увагу дітям. Так, у середніх школах Рівненської області проводяться спеціальні уроки з електробезпеки. Аби зацікавити маленьких школярів, ПрАТ «Рівнеобленерго» проводило конкурс на найкращий малюнок з електробезпеки. Діти мали чудову нагоду продемонструвати не лише свої художні здібності, а й знання правил електробезпеки. За найкращі малюнки десять шкіл-переможців отримали нові комп’ютери, а маленькі художники були нагороджені фотоапаратами.
Не менш цікавими є спеціальні випуски дитячих журналів та яскраві постери, які компанія також готує для школярів. Так учням для закріплення знань енергетики було підготовлено журнал «Абетка електробезпеки». І хоча видання розраховане на читача молодшої школи, старшокласники з великими задоволенням та інтересом розглядають кольорові сторінки «Абетки».
ПрАТ “РІвнеобленерго” звертається до усіх споживачів електроенергії
Якщо ви помітили обірвані дроти на лініях електропередач або відкриту трансформаторну підстанцію, побачили роботи по демонтажу ліній електропередач або обладнання трансформаторної підстанції, людьми що не є працівниками ПрАТ«Рівнеобленерго» (це легко розпізнати по спецодягу) – негайно повідомте про це в сільську Раду, в міліцію або в районний підрозділ ПрАТ «Рівнеобленерго».
ЩОБ УНИКНУТИ СМЕРТЕЛЬНИХ ЕЛЕКТРОТРАВМ, КАТЕГОРИЧНО
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ
- Наближатись до обірваних проводів ближче 8 метрів;
- Залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід.
- Відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.
- Дозволяти дітям залазити на дерева, що ростуть під проводами ліній електропередавання.
- Зводити будь-які будови, складати дрова, солому тощо, розпалювати багаття під проводами електроліній і повітряними вводами будинків;
- Кидати дріт або будь-які інші предмети на проводи повітряних ліній електропередач.
- Встановлювати металеві стоянки для телевізійних антен поблизу ліній електропередач.
- Розташовувати ігрові майданчики, а також проводити ігри під повітряними лініями, запускати повітряних зміїв поблизу повітряних ліній та гратися біля електричних установок.
Пам’ятайте!
Якщо людина потрапила під напругу, необхідно негайно вимкнути електроприлад чи електроустановку та невідкладно викликати лікаря.
У разі неможливості швидкого вимкнення електроустановки необхідно вжити заходів до відділення потрепілого від струмоведучих частин, до яких він торкається. При цьому в будь-яких випадках той, хто надає допомогу, не повинен доторкатися до потерпілого та до струмоведучих частин без належних засобів безпеки. Він повинен слідкувати за тим, щоб не потрапити під напругу кроку.
Пам’ятайте! При звільненні від дії електричного струму і наданні першої допомоги потерпілому дорога кожна хвилина.
Будьте уважні – БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЖИТТЯ !
ПрАТ “РІвнеобленерго” попереджає!
Щоб уникнути випадків електротравматизму необхідно знати наступні правила безпеки і дотримуватись їх:
- Переносячи електроприлади, не торкатись будь-яких заземлених частин в помешканні (труб, батарей опалення) – це небезпечно для життя.
- Користуватись у вологих приміщеннях переносними лампами і електроприладами напругою не вище 36 В.
- Не заповнювати водою з водопровідного крану ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі, оскільки при одночасному дотику до увімкненого приладу і водопровідного крану людина може бути уражена електрострумом;
- Не замінювати електролампи без їх вимкнення, не витирати вологою ганчіркою електричні проводи, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, увімкнені в електромережу.
- Не виносити на подвір’я увімкнені електричні прилади, тому що у разі пошкодження ізоляції людина, яка стоїть на землі і торкається будь-якої металевої частини такого приладу може отримати електротравму.
- Не защемляти електропроводи дверима, віконними рамами, не закріплювати їх на цвяхах, не замальовувати і не забілювати, щоб уникнути пошкодження і передчасного висихання ізоляції електропроводів. Це призводить до пожеж, а при контакті з людьми до нещасних випадків.
- Не давати дітям бавитись із штепсельними розетками – це смертельно небезпечно.
- Не підвішувати речі на проводи, вимикачі та розетки.
Потрібно знати, що побутові електроприлади (чайники, праски, електроплитки тощо), а також переносні світильники (торшери, настільні лампи) напругою 220 В, призначені для користування в приміщеннях з непровідними для електроструму підлогами.
Використання з пошкодженою ізоляцією увімкнених в електромережу електроламп, електроприладів, телерадіоапаратури на відкритому повітрі може стати причиною електротравми, тому що ЗЕМЛЯ — ПРОВІДНИК ЕЛЕКТРИЧНОГО СТРУМУ.
Несправності в електропроводках і електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик