Проведіть вліво, щоб Закрити

Рівнеобленерго

Енергетична компанія України

Рівнеобленерго

Енергетична компанія України

Публічні договори з приєднань

Порядок укладання публічних договорів

Порядок укладання публічних договорів про приєднання

Взаємовідносини оператора системи розподілу та замовників послуги з приєднання регулюються, відповідно до :

– Закону України “Про ринок електричної енергії”;

– Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” із змінами і доповненнями;

– Кодекс систем розподілу (зі змінами), що затверджений Постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – Кодекс)

Відповідно до змін внесених у Кодекс, затверджених постановою НКРЕКП від 28.04.2021 р. №717, послуга із приєднання надається на підставі типових договорів:

  • про стандартне приєднання до електричних мереж систем розподілу;
  • про нестандартне приєднання до електричних мереж систем розподілу «під ключ»;
  • про нестандартне приєднання до електричних мереж систем розподілу з проектуванням лінійної частини приєднання Замовником.

Дані Договори являються публічними договорами приєднання та укладаються з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за відповідними типовими формами.

Згідно ст.633 Цивільного кодексу України публічним є договір, в якому одна сторона підприємець взяла на себе обов’язок здійснювати продаж товарів, виконання робіт або надання послуг кожному, хто до неї звернеться. Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.

Відповідно до ст.634 Цивільного кодексу України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.

Частиною 4 ст. 179 Господарського кодексу України встановлено, що при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі, зокрема, договору приєднання, запропонованого однією стороною для інших можливих суб’єктів, коли ці суб’єкти у разі вступу в договір не мають права наполягати на зміні його змісту.

Відтак, з 01.06.2021р. документи, що отримує Замовник щодо надання послуги з приєднання до електричних мереж складаються з: технічних умов, розрахунку вартості приєднання та рахунку на оплату послуги з приєднання. У зв’язку з тим, що договір про приєднання є публічним він не надається разом з технічними умовами, а його форма розміщена на сайті.

На вимогу замовника ПРАТ «Рівнеобленерго» протягом трьох робочих днів від дати отримання відповідного звернення надає підписаний оператором системи розподілу примірник укладеного договору про приєднання (залежно від типу приєднання) у паперовій формі.

Договір про приєднання вважається укладеним з дати подання замовником належним чином оформленої заяви про приєднання (додаток №3 Кодексу систем розподілу) та документів, що додаються до неї.

Перейти до вмісту
Copy link
Powered by Social Snap