«Зонний» облік електричної енергії. На що звернути увагу?

Спостерігаємо величезний інтерес до встановлення лічильників, які підтримують функцію обліку електроенергії за тарифами, диференційованими за періодами доби – так звані «зонні» прилади обліку. І зокрема, до приладів, які можна запрограмувати на двозонний облік «день/ніч».
Нагадаємо, програмування на двозонний тариф передбачає облік електричної енергії за двома зонами– денну (з 7-00 до 23-00) і нічну (з 23-00 до 7-00).
Вартість нічного тарифу складає 50% фіксованої ціни, затвердженої Кабінетом Міністрів України для населення.
Зауважимо, що Рівнеобленерго провадить заміну лічильників на «зонні» з 2017 року. Згідно з інвестпрограмою нами встановлено вже понад 85 тисяч таких приладів обліку.
Як перейти на «зонний» облік?
Споживач може придбати відповідний лічильник самостійно, згідно з рекомендаціями, розробленими в залежності від виду об’єкту та проєктної документації, та оплатити послугу з його встановлення, звернувшись до відділення Рівнеобленерго за місцем проживання.
Ознайомитися з рекомендаціями ви можете за посиланням https://www.roe.vsei.ua/rekomendatsiyi-tehnichnyh-harakterystyk-lichylnykiv
Зауважимо, що Рівнеобленерго на безоплатній основі забезпечує вхідний контроль приладу обліку.
Також можливе придбання лічильника у ПрАТ «Рівнеобленерго».
В обох випадках необхідно подати заяву, а також копії паспорта та ідентифікаційного коду власника помешкання і оплатити послугу.
Як ефективно економити при переході на тарифи, диференційовані за періодами часу?
Щоб економити на споживанні електроенергії з електронним лічильником та зонним обліком, необхідно максимально перенести використання енергозатратних електроприладів на період з 23:00 до 07:00. На нічний час можна перенести, наприклад, використання пральної машини, бойлера, посудомийної машини, мультиварки тощо. Як правило, на сучасній техніці є функція відкладеного старту. За її допомогою можна налаштувати прилади на автоматичний запуск після 23:00.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі