Коли і для чого необхідно передавати показники електролічильника?

Кодексом комерційного обліку електричної енергії (п.8.6.) передбачено, що зчитування показів з приладів обліку, встановлених у споживачів, може здійснюватися споживачем, а також оператором системи розподілу, тобто ПрАТ «Рівнеобленерго».

У Кодексі зазначається, що побутові споживачі зобов’язані щомісяця зчитувати фактичні покази з лічильників та передавати їх оператору системи розподілу.

Робити це потрібно станом на 1 число кожного місяця. Даними на 1 число вважаються дані, зчитані та передані протягом періоду, що розпочинається за два дні до кінця розрахункового періоду та завершується на третій календарний день наступного.

Це два останні дні кожного місяця та три дні наступного за ним місяця.

Якщо покази передані в інший день, фактичний обсяг розподілу та споживання електричної енергії споживачем за розрахунковий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання.

Перевірка достовірності даних засобів комерційного обліку (лічильників) працівниками ПрАТ «Рівнеобленерго» здійснюється не рідше ніж один раз на шість місяців.

Поза тим, якщо у рахунку за спожиту електричну енергію Ви виявили помилкові покази лічильника, необхідно повідомити про це ПрАТ «Рівнеобленерго» і надати фактичні покази лічильника.

Щодо не побутових споживачів, то вони мають проводити збір даних з лічильників на перше число місяця, наступного за розрахунковим, і подати звіт оператору системи протягом трьох календарних днів.

У разі відсутності такого звіту протягом вказаного періоду, до уваги береться показник середньодобового обсягу споживання.

ПрАТ «Рівнеобленерго» також нагадує споживачам електричної енергії про їхній обов’язок забезпечувати допуск до електролічильників працівникам товариства. Недопущення контролера – це порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії, наслідком якого може стати відключення електропостачання.

Наголошуємо:  контролер знімає контрольні покази раз на пів року, це не позбавляє споживача обов’язку передавати показники лічильника.

Це можна зробити швидко та просто:

  • за допомогою Viber-бота. Інструкцію знайдете за посиланням
  • зареєструвавшись у особистому кабінеті на нашому офіційному сайті https://my.roe.vsei.ua/cabinet/login/
  • за допомогою SMS на будь-який з номерів телефону: (067) 239-54-30, (067) 620-44-11, (050) 490-44-11, (093) 320-44-11. Не забувайте про формат SMS: «Особовий рахунок»{пробіл} «Показник».
  • через електронну пошту: pokaz@roe.vsei.ua
  • через Skype-зв’язок Contactroe
  • залишивши голосове повідомлення – не обов’язково чекати з’єднання з оператором колцентру Рівнеобленерго. Для того, щоб залишити показник свого приладу обліку, достатньо зателефонувати за одним з номерів нашого колцентру, натиснути «4», а потім натиснути клавішу «1». Після звукового сигналу повідомте свій особовий рахунок та знятий показник на дату звернення.
  • актуальними є звернення до відповідного району електричних мереж (телефони на нашому сайті), а також до оператора колцентру Рівнеобленерго: (067) 239-54-30, (067) 620-44-11, (050) 490-44-11.

 

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі