Зміна тарифів для промислових споживачів

24 січня 2018 року НКРЕКП ухвалила Постанову «Про встановлення тарифів на розподіл електричної енергії та тарифів на постачання електричної енергії ПрАТ «Рівнеобленерго». Цього дня затвердження тарифів відбулося майже для усіх обленерго нашої держави. На основі затверджених тарифів розраховуються роздрібні тарифи для юридичних споживачів.

Вони жодним чином не стосуються населення.

Варто зауважити, що згідно з постановою НКРЕКП № 538 від 24 квітня минулого року, з 1 травня 2017 року роздрібні тарифи на електричну енергію для кожного класу споживачів, крім населення, формуються кожним обленерго окремо і залежать від особливостей споживання, структури та стану електричних мереж у тій чи іншій області, тощо. Контроль за відповідністю розрахунку роздрібних тарифів для таких споживачів також здійснює НКРЕКП.

Тобто роздрібні промислові тарифи розраховуються щомісяця кожною енергопостачальною компанією. Ця інформація оприлюднюється на сайті ПрАТ «Рівнеобленерго» . І не завжди йдеться про зростання вартості. Так минулого року промислові тарифи у Рівненській області у липні, серпні та жовтні були нижчими у порівнянні з попереднім місяцем.

Якщо ж говорити про лютий цього року, то вартість електроенергії для промислових споживачів 1 класу напруги (27,5 кВ і вище) у порівнянні з січнем зросте на 4 копійки за кВ/год – з 2,03 до 2,07 грн/кВ.год. (з ПДВ). Для промислових споживачів 2 класу напруги (менше 27,5 кВ) тариф у лютому зросте на 7 коп/кВ.год – з 2,58 до 2,65 грн/кВ.год. (з ПДВ).

І хоча у Постанові від 24 січня 2018 року йдеться про ще одну зміну тарифу на розподіл та постачання електричної енергії – з квітня 2018 року, у обґрунтуванні НКРЕКП  до документу зазначається, що «зміна методологічного підходу не призведе до зміни роздрібних тарифів».

У розрізі порівняння тарифів у Рівненській області з іншими регіонами – вони є співставними (Хмельницька, Львівська, Київська), або навіть нижчими, ніж у інших областях (зокрема, у Тернопільській, Сумській, Кіровоградській, Луганській, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській).

Фактори, що впливають на роздрібну ціну були вказані вище, однак варто зауважити, що чим менше у структурі споживання електроенергії великих промислових об’єктів і чим більше населення (на Рівненщині – це 55% споживачів), тим більшим є тариф.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі