Відмова проводити чистку ліній електропередачі – головна причина знеструмлень під час негоди

Необрізана гілка чи дерево можуть спричинити знеструмлення цілого населеного пункту. Актуальність теми підкреслює і Розпорядження голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка № 702 від 29 листопада 2017 року «Про розчищення трас в охоронній зоні ліній електропередачі в населених пунктах області».

Поламане дерево

Тож щороку, у період з жовтня по квітень ПрАТ «Рівнеобленерго» проводиться планова розчистка від зелених насаджень охоронних зон трас повітряних ліній електропередачі.

З цією метою енергетики складають плани-графіки, що погоджуються у сільських та селищних радах, ОТГ, затверджуються в райдержадміністраціях і міськвиконкомах. Також ми інформуємо населення про відключення електроенергії згідно із складеними графіками через місцеві засоби масової інформації аби мешканці скористалися цим часом для впорядкування меж охоронної зони ліній, що проходять через їхні земельні ділянки, як того вимагають Закон України «Про благоустрій населених пунктів» та «Правила охорони електричних мереж» .

Проте, у низці населених пунктів представниками селищних, сільських рад, головами ОТГ демонструється ігнорування важливості розчищення трас для забезпечення стабільного та надійного електропостачання та попередження травматизму серед населення.

Так у Млинівському районі, у Новоукраїнській та Перемилівській сільських радах голови не проводять роз’яснювальну та організаційну роботу з населенням щодо розчистки згідно з погодженими ними графіками. Подібна ситуація склалася також у Мирогощанській та Привільненській ОТГ Дубенського району, Горбаківській сільській раді та Бугринській ОТГ Гощанського району, Білокриницькій, Великожитинській, Новоукраїнській, Оржівській, Обарівській сільських радах Рівненського району, Березівській, Масевицькій, Біловізькій сільських радах Рокитнівського району та Соломіївській і Осівській сільських радах Дубровицького району.

У зв’язку з цим керівництво «Рівнеобленерго» звернулося до департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та енергоефективності Рівненської облдержадміністрації з проханням вплинути на ситуацію.

Адже до  80 % аварійних відключень внаслідок негоди спричинені саме необрізаними зеленими насадженнями в охоронній зоні повітряних ліній.

Між тим, лише за жовтень та листопад 2017 року бригади «Рівнеобленерго» розчистили понад 400 км повітряних ліній 0 ,4 кВ. Ми розуміємо, що це одна з умов забезпечення надійного і якісного електропостачання.

Сподіваємося і на розуміння з боку землевласників, а відтак і на більш активну позицію представників органів місцевого самоврядування та населення щодо впорядкування територій в охоронній зоні ліній електропередач.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі