У Рівному пройшли громадські слухання щодо будівництва кабельних ліній

26 грудня 2018 року в приміщенні Рівненської ОДА пройшли громадські слухання звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності з будівництва  у Рівному двох кабельних ліній електропередачі напругою 110 кВ для транспортування електричної енергії від підстанції 330/110/35/10 кВ «Рівне», що на вул. Млинівській до підстанції 110/10 кВ «Центральна» (будівництво якої заплановане на вул. Замковій, поблизу стадіону «Авангард») . Планується, що кабельні лінії будуть прокладені за маршрутом: вул. Млинівська –  вул. Біла – вул. Петра Дорошенка – вул. Пересопницька, перетин русла р. Устя,  вул. Гоголя вздовж р. Устя . Роботи проводитимуться із застосуванням найсучасніших методів –  горизонтально-направленого буріння. Це означає, що  автомобільні та залізничні шляхи, зелені насадження, об’єкти міської інфраструктури не зазнають пошкоджень.

При цьому, відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» планована діяльність по будівництву КЛ 110 кВ підлягає оцінці впливу на довкілля та проходження процедури громадських слухань. На слуханнях були присутні представники Департаменту екології та природних ресурсів Рівненської обласної державної адміністрації. Зокрема і головуюча – в.о. начальника відділу оцінки впливу на навколишнє середовище та дозвільної діяльності управління використання природних ресурсів Департаменту Ольга Данчук. Також на громадських обговореннях були присутні – заступник директора технічного з високовольтних мереж Андрій Миколайчик та провідний інженер з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Рівнеобленерго» Андрій Дем’янчук.

Слухання були визнані такими, що відбулися. Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності з будівництва двох кабельних ліній буде оприлюднений не пізніше, аніж за 25 робочих днів від дня закінчення громадського обговорення.

Паралельно з процедурою оцінки впливу на довкілля триває підготовка до передачі на комплексну експертизу проектно-кошторисної документації та отримання висновку щодо відповідності ПКД законодавчим нормам.

Рішення про початок робіт з будівництва КЛ та ПС «Центральна» буде ухвалене після отримання позитивних висновків, необхідних дозволів та затвердження зазначених заходів у інвестиційній програмі ПрАТ «Рівнеобленерго» Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тож дата початку будівництва ще не визначена.

Написати Коментар

Your email address will not be published.Email address is required.