Можливість заощадження коштів по оплаті за спожиту електричну енергію

save-money__thumb

ПАТ «Рівнеобленерго» інформує побутових споживачів електричної енергії (населення) щодо можливості заощадження коштів по оплаті за спожиту електричну енергію при встановленні багатофункціональних приладів обліку та переході на розрахунки за двозонними та/або тризонними тарифами, диференційованими за періодами часу.

Для розрахунків населення за тарифами, диференційованими за періодами часу, згідно з постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 221, встановлені наступні тарифні коефіцієнти:

Розрахунки за двозонними тарифами
 • 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми
  з 2300 до 700 
 • повний тариф у інші години доби.
Розрахунки за тризонними тарифами
 • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми
  з 800 – 1100, з 2000 – 2200
 • повний тариф у напівпіковий період
  з 700 – 800, з 1100 – 2000, з 2200 – 2300
 • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми
  з 2300 – 700

Тобто, багатофункціональний прилад обліку буде вигідним при використанні у нічний час побутових електроприладів, зокрема: бойлерів, пральних та посудомийних машин, електрокотлів (для приватного сектора) тощо.

Для переходу на розрахунки за спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часупобутовому споживачу необхідно звернутися в місцевий район електричних мереж щодо послуги по встановленню багатофункціонального приладу обліку, заповнити заяву на «Договір підряду» для проведення робіт по встановленню та підключенню приладу обліку і проведення його параметризації (із зазначенням необхідної кількості тарифних зон).

При собі побутовому споживачу необхідно мати:

 1. Копію паспорта;
 2. Копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду.

Звертаємо увагу, що роботи з первинної параметризації багатофункціональних приладів обліку здійснюються ПАТ «Рівнеобленерго» безкоштовно.

Вартість комплексу послуг по переводу на розрахунки спожиту електроенергію за тарифами, диференційованими за періодами часу:

 • Однофазний прилад обліку – від 1 630,16 грн.
  (в залежності від кілометрової зони);
 • Трифазний прилад обліку – від 2 869,09 грн.
  (в залежності від кілометрової зони).

Після сплати зазначених послуг, ПАТ «Рівнеобленерго» протягом двох тижнів проведе заміну електролічильника замовника на багатофункціональний прилад обліку.

Слід відмітити, що згідно з постановою НКРЕКП від 26.02.2015р. № 220 у 2016 році тарифи на електричну енергію, що відпускається населенню будуть підвищуватися з 01.03.2016р. та з 01.09.2016р.

Спірні питання між споживачем та постачальником електричної енергії або електропередавальною організацією розглядаються в межах наданих законодавством повноважень НКРЕ, центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління в електроенергетиці, Антимонопольним комітетом України, Держенергонаглядом та судом.

Окремо інформуємо, що у разі недосягнення згоди спірні питання між споживачем та постачальником електричної енергії вирішуються в установленому законодавством порядку в суді.

Також спірні питання між споживачами та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом можуть розглядатися на засіданні Комісії Інформаційно-консультаційного центру (ІКЦ) при ПАТ «Рівнеобленерго». Основним завданням Комісії ІКЦ є розгляд спірних ситуацій. Комісія ІКЦ створена як постійно діючий колегіальний орган з метою розгляду та розв’язання суперечностей, спірних ситуацій між енергопостачальником і споживачами.

ІК Центр
є загальнодоступним центром.
Послуги надаються на безоплатній основі.
м. Рівне, вул. Кн. Володимира, 71,
тел. (0362) 63-34-48
Детальніше »
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі