Проведіть вліво, щоб Закрити

Рівнеобленерго

Енергетична компанія України

Рівнеобленерго

Енергетична компанія України

Порядок надання і нарахування субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг

ПрАТ «Рівнеобленерго» повідомляє, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2015 року № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» споживачі мають право звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (за фактичним місцем проживання – для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії. З 01 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви і Декларації, що подаються.

Що таке субсидія : Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога сім’ям, яка надається за рахунок  державного або місцевого бюджету, а також з спеціальних фондів, для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Призначення субсидії та контроль  за їх цільовим використання здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських рад. Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

Громадянам субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається шляхом перерахування коштів на рахунок підприємств, що надають комунальні послуги. Тому особисто звертатись споживачам, яким призначено субсидію, до РЕМ ПрАТ «Рівнеобленерго» не потрібно. Обмін інформацією про призначену відбувається в повністю атоматизованому режимі.

Кому призначається субсидія : По субсидію може звернутися один із членів сім’ї, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особові рахунки на оплату житлово-комунальних послуг, а також особи, які орендують житло на підставі письмового договору.

Які документи потрібні для подання на субсидію : Тільки Заява та Декларація. ПрАТ “Рівнеобленерго” надає своїм споживачам можливість роздрукувати та заповнити «Заяву про призначення житлової субсидії» та «Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії»:

  1. заяви про призначення житлової субсидії Завантажити
  2. декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії
    Завантажити PDF

Також, пропонуємо ознайомитися з інструкціями по заповненню цих документів.

Інструкція про порядок заповнення бланків
Завантажити

Бланки Заяви та Декларації також можна отримати в місцевих управліннях соціального захисту населення, а в сільській місцевісті – в сільській/селищній раді. Усі інші відомості державні органи отримують самостійно. Забороняється вимагати від громадян інші документи, крім як у вирішенні спірних ситуацій.

Куди і як подаються документи на оформлення субсидії : Заповнені Заяву та Декларацію Ви можете надіслати поштою або особисто звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі – за місцем проживання), де Вас проконсультують (контактні номери телефонів структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Рівненської області
Контактні телефони PDF

Деталі щодо отримання субсидій за новими правилами можна отримати в органах соцзахисту за місцем реєстрації, на сайтах mlsp.gov.ua та saee.gov.ua, а також за номером урядової “гарячої лінії” 0-800-507-309 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та номером “гарячої лінії” Департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної державної адміністрації (0362) 63-36-01.

Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послух, зобов’язані щомісячно сплачувати свою  частку витрат на оплату цих послуг. У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від встановлених норм споживання.

Разом з тим, ПрАТ «Рівнеобленерго» наголошує, що наведена вище інформація щодо надання субсидій має інформативний характер. Товариство не надає субсидії споживачам, а лише реалізовує їх право шляхом зарахування коштів на особовий рахунок споживача.

Інформацію щодо призначення субсидії тому чи іншому споживачеві, її розміру та періодів надання ПрАТ «Рівнеобленерго» щомісячно отримує від Управління праці та соціального захисту населення.

Перейти до вмісту
Copy link
Powered by Social Snap