Рівнеобленерго створює можливості для заощадження

Понад 7,5 тисяч СМАРТ-лічильників отримали споживачі електричної енергії міста Рівне, Рівненського та Сарненського районів області від початку цього року. Усього до кінця року на Рівненщині заплановано  встановлення  понад 19 тисяч однофазних та трифазних «розумних» електролічильників з дистанційною передачею даних.
«Їх перевага для споживачів безсумнівна», – зауважує директор комерційний ПрАТ «Рівнеобленерго» Андрій Ахромкін. Адже СМАРТ-лічильники з модулем дистанційного зчитування забезпечують точність передачі фактичних даних споживання, тобто показників приладу обліку, а значить в подальшому і точність виставлення рахунка постачальником електричної енергії. «Споживачам вже не потрібно передавати показники електролічильника за допомогою Особистого кабінету, месенджерів чи звернення до нашого колцентру. Показники передаватимуться автоматично, завдяки спеціальним маршрутизаторам, які в подальшому виставлятимуться у будинках та трансформаторних підстанціях».
Та найголовніше, – каже Андрій Ахромкін, – ці приладу обліку дозволять економити споживачам, адже, запрограмовані на споживання електричної енергії за тарифами, диференційованими за періодами часу. Простіше кажучи, це «зонні» лічильники, завдяки яким за споживання електричної енергії у період з 23.00 до 7.00 Ви заплатите удвічі дешевше, ніч вдень (тарифи на електроенергію для побутових споживачів (населення), диференціюванні за періодами часу встановлені постановою НКРЕКП).
А за умови використання енергоємних електроприладів уночі (бойлер, пральна, посудомийна машини, електрообігрів, «тепла підлога» тощо ) можна суттєво зекономити.
Встановлення СМАРТ-лічильників вигідне і енергетикам. Насамперед, це чіткий облік спожитої електричної енергії, інформація про аварійні ситуації в мережі, справність приладу обліку, зберігання даних в пам’яті лічильника, для подальшої обробки та аналізу тощо.
На сьогодні «зонні» СМАРТ-лічильники отримують насамперед ОСББ. На сьогодні це понад 50 ОСББ м. Рівне, які звертаються до ПрАТ «Рівнеобленерго» з відповідними заявами.
Облаштування таких вузлів обліку триває у нас в області вже з 2017 року. За цей час встановлено майже 35 тисяч таких приладів. До кінця року їх число зросте до майже 55 тисяч.
Як зауважив комерційний директор Рівнеобленерго, з часом, на вимогу законодавства, на Рівненщині передбачається заміна усіх приладів обліку на багатофункціональні, що відповідають вимогам структури розподілу електроенергії в умовах моделі нового ринку.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі