Рівнеобленерго почало облік незаконно встановлених на електроопорах камер відеоспостереження

ПрАТ «Рівнеобленерго» вимушене розпочати роботу з аудиту та інвентаризації усіх телекомунікаційних об’єктів, розміщених на енергооб’єктах компанії. І якщо з інтернет-провайдерами співпраця приведена до вимог законодавства з розміщення телекомунікаційних ліній, то розташування камер відеоспостереження на електроопорах Рівнеобленерго досі залишається «поза законом».

ПрАТ «Рівнеобленерго» наголошує: «Самовільне підвішування телекомунікаційних об’єктів суперечить «Правилам охорони електричних мереж» та «Правилам надання доступу до інфраструктури обʼєкту електроенергетики», згідно з якими, розміщення технічних телекомунікаційних засобів на електроопорах енергокомпаній можливе виключно на підставі договору про доступ. Адже йдеться не про звичайну будівлю чи дерево, а про обʼєкт електроенергетики, від технічного стану якого залежить як надійність електропостачання, так і безпека – населення, працівників Рівнеобленерго і врешті-решт осіб, які розміщують на об’єктах підвищеної небезпеки (саме такими є електроопори) технічних засобів, а в подальшому їх обслуговують. Не кажучи вже про неправомірне підключення сторонніх об’єктів до електромереж Рівнеобленерго».

Наголошуємо: розміщення на енергооб’єктах сторонніх предметів заважає здійснювати якісне та безпечне обслуговування електромереж. Саме тому власники технічних засобів, згідно з «Правилам надання доступу до інфраструктури обʼєкту електроенергетики», затверджених постановою Кабінету міністрів № 853 від 18 липня 2018 року, зобов’язані не допускати самовільного розміщення технічних засобів телекомунікацій на елементах інфраструктури об’єкта електроенергетики, своєчасно вносити плату за доступ до інфраструктури об’єкта електроенергетики, дотримуватися вимог правил безпеки, охорони праці та режимних заходів відвідування (охорони) під час доступу до інфраструктури об’єкта електроенергетики (п. 45 Правил) та забезпечувати дотримання технічних умов розміщення телекомунікаційних об’єктів.

ПрАТ «Рівнеобленерго» нагадує: будь-які роботи в охоронних зонах електромереж мають здійснюватися виключно за погодження з енергетичним підприємством.

Ми діємо в рамках законодавства! Нашим пріоритетним завданням є – забезпечити надійне та безпечне енергопостачання споживачів.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі