Причиною знеструмлення у Млинові стала крадіжка

Понад чотири десятки абонентів ПрАТ «Рівнеобленерго» у Млинові залишилися без електрики через крадіжку трансформаторної оливи.

Так у неділю, невідомі злили 190 кг трансформаторної оливи у ТП на вулиці Слобідській райцентру. За тиждень до того, аналогічний злочин був зафіксований у селі Владиславівка того ж Млинівського району. Загалом останнім часом, лише на Млинівщині подібних випадків було чотири.

Усього ж  по області від початку року було скоєно 22 таких злочини. Цьогоріч зловмисники безкарно злили майже 4 тонни оливи із трансформаторних підстанцій Рівненщини, чим завдали збитків підприємству на суму близько 250 тисяч гривень. Варто зауважити, що ці кошти «Рівнеобленерго» могло б скерувати на реконструкцію електромереж 0,4 кВ у невеликому населеному пункті і здійснити повну заміну старих електродоротів на безпечні сучасні ізольовані (так звані СІП проводи).

Зауважимо, що окрім збитків для ПрАТ «Рівнеобленерго», через крадіжки оливи, яка забезпечує безперебійну роботу трансформатора, без електропостачання можуть залишатися цілі вулиці і навіть населені пункти. Адже після зливу мастила трансформаторні підстанції виходять із ладу.

Ремонт пошкодженого після зливання оливи обладнання вимагає чималих матеріальних затрат та часу. Тож і споживачі на цей період змушені залишатися без електроенергії.

Також існує ризик того, що внаслідок зливання мастила високовольтна напруга пошириться у мережу побутових споживачів. Це може спричинити ще більш масштабні проблеми та створити загрозу життю і здоров’ю людей.

Про всі випадки крадіжок повідомлено Нацполіцію.

Проте, розслідування ускладнюється відсутністю свідків подібних злочинів, хоча зазвичай вони здійснюються у густонаселених районах. Крім того, для злиття оливи потрібно мати авто і спецінструмент.

Тому ми звертаємося до усіх небайдужих громадян з проханням не покривати злочинців, чиї дії призводять до знеструмлень, повідомляти інформацію про осіб, які зливають оливу, крадуть електроенергію, розукомплектовують лінії електропередачі.

Це можна зробити на номер Нацполіції 102 або на номери кол-центру ПрАТ «Рівнеобленерго» (0362) 694-298 або 694-279 (телефони цілодобові). Анонімність ґарантуємо!

Якщо надана Вами інформація дозволить затримати зловмисників, «Рівнеобленерго» також ґарантує винагороду – 15 тисяч гривень.

Водночас ПрАТ «Рівнеобленерго» нагадує – скоєння такого злочину згідно зі ст. 194 Кримінального кодексу України (Умисне знищення або пошкодження чужого майна, що заподіяло шкоду у великих розмірах) карається позбавленням волі на строк до трьох років.

Зауважимо також, що через збільшення кількості крадіжок трансформаторної оливи, наші працівники додаватимуть до неї спеціальну хімічну речовину. Вона псуватиме, а в подальшому навіть може вивести з ладу техніку, до якої потраплятиме разом з викраденою оливою.

Тому подібні крадіжки вже найближчим часом просто не матимуть сенсу!

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі