Причиною більшості знеструмлень під час недільної негоди стали необрізані дерева.

Внаслідок недільної негоди без електропостачання залишилося 24 населених пункти Рівненщини. Попри роботи енергетиків навіть у нічну пору, досі триває ліквідація наслідків негоди, проводяться ремонтні роботи на лініях.

Між тим, в двох третинах випадків подібних аварійних відключень причиною є невпорядкованість охоронних зон електомереж.

Тому «Рівнеобленерго» закликає власників земельних ділянок навести лад поблизу ліній електропередачі.

Адже контакт гілок з лініями під напругою може накоїти багато лиха. Під час буревію та сильного вітру дерева, що знаходяться у безпосередній близькості від електролінії, можуть спричинити обрив, так, як це сталося під час стихії у ніч проти понеділка.

Нагадаємо, що обрізання дерев на власних присадибних ділянках та на подвір’ях мешканців є обов’язком самих господарів.

Тому звертаємося до громадян, органів місцевого самоврядування, установ з проханням виконувати вимоги ст. 28 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», п.4 «Правил охорони електричних мереж» і вчасно здійснювати розчищення повітряних ліній.

Нагадаємо, нині з ініціативи «Рівнеобленерго» розробляються графіки планових відключень електроенергії саме для надання можливості власникам земельних ділянок розчистити лінії електропередачі на їхній території. Після погодження з головами райрад та райдержадміністрацій, інформація про планові відключення оприлюднюватиметься органами місцевого самоврядування та у ЗМІ.

Це робиться для того, щоб власники могли провести чистку трас електроліній на своїх обійстях без загрози для свого здоров’я та життя.
Прохання використати цей час для впорядкування земельних насаджень в охоронній зоні електромереж аби запобігти відключенням в осінньо-зимовий період!

 

 

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі