Планові ремонтні роботи ПрАТ «Рівнеобленерго»: для чого проводяться і як про них дізнаватися?

Про проведення ремонтної кампанії в 2021 році розповів директор технічний ПрАТ «Рівнеобленерго» Ігор Красінський.

 Ігоре Вікторовичу, розкажіть для чого проводяться планові ремонтні роботи?

Протяжність повітряних ліній електропередачі, які обслуговує ПрАТ «Рівнеобленерго» перевищує 25 тисяч кілометрів. Як і будь-яка техніка чи механізм, електромережі та електрообладнання потребують технічного обслуговування, заміни певних деталей, усунення дефектів, поточного чи капітального ремонту для того, щоб в подальшому  забезпечувати подачу напруги до споживачів та мінімізувати аварійні вимкнення. Ми маємо розроблені плани щодо періодичності проведення таких профілактичних робіт у всіх без винятку районах електричних мереж, їх тривалість залежить від складності ремонту. Це не забаганка Рівнеобленерго, це необхідність.

 Які роботи вже проведені ПрАТ «Рівнеобленерго» у 2021 році?

Ремонтну програму по Рівнеобленерго за І півріччя 2021 року виконано на 57%. Капітальний та поточний ремонти виконано на семи підстанціях 110 кВ, 15 – ПС 35 кВ, 723 – ТП, РП 6 (10) кВ. Крім того відремонтовано 27,9 км ПЛ 110 кВ, 75,5 км ПЛ 35 кВ, 863 км ПЛ 10 кВ, 881 км 0,4 кВ. Також протягом шести місяців 2021 року відремонтовано 84 силових трансформаторів 10/0,4 кВ. Загалом на планові ремонтні роботи мереж та обладнання цьогоріч заплановано витратити понад 9 млн. грн.

 Чому під час виконання планових ремонтних робіт відбувається знеструмлення мереж?

Ми розуміємо, що навіть нетривалі відключення електропостачання – це незручності для споживачів, але просимо розуміння і з їхнього боку. Робота енергетиків – це праця в умовах підвищеної небезпеки і виконання ремонтів, реконструкцій, модернізації найчастіше неможливе без знеструмлення. Інакше – це небезпечно для здоров’я та життя наших працівників і споживачів. Це ризик ураження електрострумом. Також ми знеструмлюємо мережі, згідно з погодженими з органами місцевого самоврядування графіками, ще й для проведення власниками територій чистки повітряних ліній в охоронних зонах. Така робота необхідна для попередження аварійних знеструмлень. Нашим персоналом чистка трас від дерев та порослі була проведена на  1156 км повітряних ліній.

Як дізнаватися про проведення планових ремонтних робіт?

Графіки знеструмлень ми доводимо до органів місцевого самоврядування. Розміщуємо інформацію на офіційному сайті ПрАТ «Рівнеобленерго» у розділі «Відключення», інформацію про планові роботи публікують ЗМІ, не лише друковані на місцях, а й інтернет-видання, телебачення та радіо. Дізнаватися про планові ремонтні роботи можна також, долучившись до Viber-бота ПрАТ «Рівнеобленерго» у розділі «Ремонтні роботи».

Чому у графіках проведення планових ремонтних робіт часто вказуються терміни від кількох днів до кількох тижнів?

Загалом тривалість робіт точно передбачити надзвичайно складно. Ми завжди намагаємося виконувати планові роботи, проводити аварійні ремонти у максимально стислі терміни. Але можуть виникнути непередбачувані обставини, або необхідність більш серйозного ремонту після детального вивчення ситуації. Тому якщо бригада завершила роботу раніше запланованого, електропостачання відновлюється одразу ж. Ніхто не чекає заявлених у попередженні 17.00. Також припускаємо можливий вплив на виконання планових робіт погодних факторів, коли їх доводиться переносити, тому зазначаємо  максимальний час відключення.

Хочу запевнити, що проведення планових ремонтних робіт – це запорука більш надійного електропостачання. Ці роботи проводяться насамперед в інтересах та для наших клієнтів!

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі