Населення Березнівського району демонструє приклад впорядкування охоронних зон ліній електропередачі

Зокрема, мешканці Кам’янської та Полянської сільських рад свідомо підійшли до проблеми утримання у належному стані охоронних зон ліній електропередач.

Траса 2

Адже, як свідчить статистика, 80 % аварійних відключень внаслідок негоди спричинені саме необрізаними зеленими насадженнями. Це показав і снігопад 3 грудня. Внаслідок значних снігових опадів найбільше аварійних відключень було саме у тих районах Рівненської області, де населення ігнорує законодавчу вимогу щодо благоустрою населених пунктів. Найбільше знеструмлень  було у Рівненському, Володимирецькому та Сарненському районах.

Наголошуємо,згідно із пп. 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 № 105 на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їхні власники та землекористувачі.

Отже, організовувати та здійснювати роботи з належного утримання дерев (і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах ліній електропередач) мають їхні власники. При цьому, енергетики повинні лише виконувати заявки власників зелених насаджень на відключення ліній на період робіт, видавати приписи щодо неналежного утримання зелених насаджень в охоронних зонах повітряних ліній і відключати споживачів, які ці приписи не виконують. Ця процедура регламентується «Правилами охорони електричних мереж» (п. 23).

Тим часом, ПрАТ «Рівнеобленерго» щороку розробляє і погоджує з органами місцевого самоврядування плани-графіки розчистки трас. На сьогодні найкраще проводять роз’яснювальну  та організаційну роботу з населенням сільські, селищні та голови ОТГ у Березнівському, Дубровицькому, Зарічненському, Костопільському та Радивилівському районах, за що «Рівнеобленерго» їм надзвичайно вдячне.

А ось представники органів місцевого самоврядування Дубенщини та Корецького району найчастіше ігнорують небезпеку необрізаних гілок та дерев. Ймовірно, не усвідомлюючи того, що лише одне аварійне дерево створює загрозу знеструмлення цілого населеного пункту, а обірваний гілками дріт є небезпечним для життя людей.

Очікуємо на більш активну позицію з боку представників влади на місцях щодо інформування населення про необхідність догляду за зеленими насадженнями на їхній території, донесення проведення процедури безпечного обрізання гілля та залучення безпосередньо населення до виконання цих робіт на присадибних ділянках індивідуального житлового сектору, де проходять повітряні лінії.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі