Лісівники Дубровицького району попередили аварійні відключення електроенергії

Працівники ДП «Дубровицький лісгосп» та «Висоцький лісгосп» здійснили чистку 2,5 км трас повітряних ліній від гілок та порослі. Зокрема працівники Дубровицького лісгоспу розчистили 1,5 км ПЛ-10 кВ, Висоцького – 1 км. Таким чином лісівники свідомо підійшли до впорядкування охоронних зон повітряних ліній електропередачі, чим попередили їх пориви та аварійні відключення.

Адже чистка трас повітряних ліній – одна з головних передумов надійного електропостачання, особливо під час негоди. Як свідчить статистика, до 80 % аварійних відключень внаслідок несприятливих погодних умов спричинені саме необрізаними зеленими насадженнями.

Зауважимо,  що проведення чистки проходило після погодження з Дубровицьким РЕМ.

Між тим, минулого року в Рівненській області було розчищено майже 1800 км повітряних ліній 0,4 та 10 кВ. Статистика враховує залучення до робіт лісівників, населення, органів місцевого самоврядування, роботи виконані безпосередньо працівниками районів електричних мереж «Рівнеобленерго».

Додамо, що тривають роботи з розчищення повітряних ліній у населених пунктах Рівненської області. Заплановане на півроку (плани-графіки складалися у жовтні) вдалося виконати на 70%. Найактивніше роботи у населених пунктах проводяться у Радивилівському, Зарічненському, Березнівському, Гощанському та Здолбунівському районах.

Найбільш пасивними щодо впорядкування охоронних зон повітряних ліній є населення та органи місцевого самоврядування Рівненського району. Тут чистка повітряних ліній практично не проводиться. Як наслідок – саме мешканці Рівненського району найбільше потерпали внаслідок погодних негараздів взимку.

Нагадаємо, що згідно з Розпорядженням Голови Рівненської ОДА № 702 від 29 листопада 2017 року, виконавчим комітетам міських, селищних та сільських рад, об’єднаним територіальним громадам рекомендовано провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо розчищення охоронних зон повітряних ліній електропередачі, спільно з власниками земельних ділянок організовувати та здійснювати проведення робіт з належного утримання зелених насаджень.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі