Інформація щодо формування та застосування тарифів на послуги розподілу електроенергії ПрАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО»

ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» – оператор системи розподілу (ОСР), юридична особа, відповідальна за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.

Іншими словами, ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» відповідає за технічний стан електромереж в Рівненській області і забезпечує транспортування електроенергії від виробників електроенергії до кінцевого споживача електроенергії мережами Товариства, які розміщені в межах території Рівненської області.

Споживач електричної енергії оплачує ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» послугу з розподілу за тарифами, встановленими НКРЕКП. Розрахунок (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії здійснюється на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії» та згідно Порядку встановлення (формування) тарифів на послуги з розподілу електричної енергії затвердженого постановою НКРЕКП №1175 від 05.10.2018 року .

З 01 січня 2021 року в ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» почали діяти нові тарифи на послуги з розподілу електроенергії, визначені за методикою стимулюючого регулювання, які Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  прийняла на засіданні 09 грудня 2020 року (постанова НКРЕКП від 09.12.2020 №2376).

 

Тариф з 01.01.2021
Тариф 1 клас, грн/кВт.год (без ПДВ) 0,15021
Тариф 2 клас , грн/кВт.год (без ПДВ) 0,92621

В цілому, зміна тарифу на послуги з розподілу ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» сприятиме здешевленню та скороченню терміну приєднання до електричних мереж нових споживачів, а також підвищенню якості послуги з розподілу електричної енергії існуючим споживачам та зниженню величини витрат електричної енергії в мережах.

Тобто, в тарифах на розподіл закладені додаткові джерела, які в умовах стимулюючого регулювання ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» зобов’язане та буде направляти на будівництво та модернізацію інфраструктури електричних мереж.

Затверджена Інвестпрограма 2021 року, порівняно до попереднього року, зростає на 88%, або 109,3 млн.грн. і такий суттєвий приріст відбувається саме завдяки складовим, передбаченим тарифом.

Вважаємо за доцільне нагадати, що згідно Закону України «Про ринок електроенергії», ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО» не здійснює продаж та постачання електроенергії. Ця функція покладена на електропостачальників, яких в нашій області близько 240 суб’єктів.

Споживач електроенергії за власним вибором (крім постачання електричної енергії постачальниками універсальних послуг або «останньої надії») оплачує послугу з розподілу за тарифами, встановленими НКРЕКП, безпосередньо на рахунок ОСР (напрямку ПРАТ «РІВНЕОБЛЕНЕРГО») або через електропостачальника.

В платіжних документах побутовим споживачам на оплату спожитої електроенергії ціною (тарифом) на електроенергію вже покривається вартість оплати послуги на розподіл.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі