Енергетики закликають власників земельних ділянок навести лад в охоронних зонах електромереж

Шановні громадяни, органи місцевого самоврядування, установи, підприємства, організації! ПрАТ «Рівнеобленерго» понад усе прагне надавати якісні послуги з надійного та безперебійного електропостачання. Також ми дбаємо про безпеку наших споживачів.

Тому в рамках підготовки до осінньо-зимового періоду Товариство проводить планомірну роботу з розчищення ліній електропередачі – а це обрізання гілок зелених насаджень, зрізання аварійних дерев та тих, що можуть пошкодити електромережі.

Так за сім місяців цього року працівниками «Рівнеобленерго» було розчищено 1355 км повітряних ліній 4 – 10 кВ та 1041 км повітряних ліній 35 – 110 кВ.

Така робота ведеться для зменшення кількості аварійних ситуацій у мережах. Як свідчить статистика, до 80% аварійних вимкнень електропостачання під час негоди трапляється саме через необрізані дерева. Це може не лише приносити незручності споживачам (через відсутність електроенергії), але й становить загрозу життю людей – через дотик до обірваних дротів чи спроби самотужки відновити електропостачання. Додамо, що від початку року через взаємодію з електрообладнанням на Рівненщині загинуло троє осіб, по Україні ця цифра сягнула 24.

Зауважимо, що з майже 13 тисяч кілометрів електромереж 0,4кВ на Рівненщині, 9 тисяч проходять через земельні ділянки, що перебувають на балансі органів місцевого самоврядування, у власності підприємств, установ та організацій чи приватних осіб.

Підгайці

Тому звертаємося до громадян, органів місцевого самоврядування, установ з проханням виконувати вимоги ст. 28 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів», п.4 «Правил охорони електричних мереж» і вчасно здійснювати розчищення повітряних ліній.

Адже, згідно з вказаними документами, відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є:

на об’єктах  благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво, – забудовники чи власники цих територій;

на безхазяйних територіях, пустирях – місцеві органи самоврядування;

 на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Втім, як показує практика, як органи місцевого самоврядування, так і власники територій, часто ігнорують необхідність розчищення повітряних ліній, що набуває загрозливої тенденції і призводить до знеструмлення споживачів.

Підгайці2

Тож з ініціативи «Рівнеобленерго» нині розробляються графіки планових відключень електроенергії саме для надання можливості власникам земельних ділянок розчистити лінії електропередачі на їхній території. Після погодження з головами райрад та райдержадміністрацій, інформація про планові відключення оприлюднюватиметься органами місцевого самоврядування та у ЗМІ.

Прохання використати цей час для впорядкування земельних насаджень в охоронній зоні електромереж аби запобігти відключенням та убезпечити громадян!

Нагадаємо також чотири ознаки того, коли потрібно обрізати гілля:
– якщо гілки наблизилися до лінії 0,4 кВ ближче, ніж на 1 метр;
– якщо нові дерева порівнялися з повітряним лініями електропередачі;
– якщо гілля нависає над електромережами;
– якщо дерева аварійні і за негоди можуть пошкодити електромережі.

Вдячні за розуміння і співпрацю.

Адже тільки завдяки злагодженим діям енергетиків,   населення, органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання   у проведенні робіт з розчистки трас повітряних ліній,  можливо забезпечити надійне та безперебійне постачання електричної енергії.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі