Електролічильники змусили економити

Про позитивний досвід ОСББ «Київська 42» розповів його голова Михайло Лук’яник – питання наведення ладу у внутрішньобудинкових мережах було одним з найнагальніших, коли створювалося об’єднання співвласників у 2016 році. Адже, будинок не газифікований, обладнаний електроплитами, облік електричної енергії у житловій споруді вівся за допомогою виключно загальнобудинкового лічильника, мешканці будинку навіть не мали індивідуальних договорів на електропостачання,  поквартирні прилади обліку були застарілі та подекуди неопломбовані, затвердженої схеми електропостачання також не було.

Тоді, у 2016-му, аби навести лад в електромережах багатоповерхівки голові новоствореного ОСББ навіть довелося звертатися до архіву аби підняти дані про електромережі будівлі! Михайло Лук’яник визнає – пішли на зустріч і енергетики ПрАТ «Рівнеобленерго»– затвердили потужність на необхідному для будинку рівні, що зекономило для мешканців суттєву суму коштів. Та не зважаючи на це, для реконструкції внутрішньобудинкових електромереж, обладнання квартир «зонними» лічильниками на той час необхідно було 260 тисяч гривень.

Допоміг «теплий» кредит та міська програма термомодернізації якими було погашено більше половини суми. Під час реконструкції було виявлено три незаконних підключення до внутрішньобудинкових мереж мешканцями ОСББ. Вони були усунуті, також було наведено лад у шахтах, щитових, здійснено заміну автоматичних вимикачів, освітлювальних приладів. Михайло почав зводити баланс електричної енергії, передаючи показники загальнобудинкового лічильника та окремих квартир енергетикам, і помітив вражаючий результат!

«Якщо до реконструкції внутрішніх мереж споживання електричної енергії по нашому 78-квартирному житловому будинку становило близько 30 тисяч кВт*год електроенергії, то зараз це не більше 17-18 тисяч кВт*год». Секрет такої економії Михайло вбачає насамперед у наявності чіткого обліку електроспоживання, який забезпечили індивідуальні багатотарифні лічильники та загальнобудинкова система обліку. Кожен мешканець зрозумів, що необхідно аналізувати своє енергоспоживання та економити».

Також Михайло Лук’яник дізнався про передбачену інвестиційною програмою ПрАТ «Рівнеобленерго» на 2021 рік заміну електролічильників на прилади з PLC-модулем, тобто з дистанційною передачею даних. Встановлення такої загальнобудинкової системи обліку в ОСББ, яке він очолює, позбавить його необхідності передачі показників приладу обліку, а також зведення балансу електричної енергії. Тож збирається звернутися до енергетиків щодо включення у програму безкоштовної заміни.

До слова, з початку листопада до ПрАТ «Рівнеобленерго» надійшло вже дванадцять таких звернень від ОСББ м. Рівне.

Окрім того, що встановлення загальнобудинкових лічильників вимагають нормативно правові документи, затверджені НКРЕКП, повсюдне запровадження чіткого обліку спожитої електричної енергії – це ще й впровадження кращих практик країн Європейського Союзу на теренах нашої держави, – розповідає директор комерційний ПрАТ «Рівнеобленерго» Андрій Ахромкін. «Розуміння точної кількості спожитої електричної енергії, зменшення її втрат в перспективі вплине на обсяги генерації (значно скоротиться зайвий виробіток), це позитивний вплив на економіку нашої держави. Для побутових споживачів це насамперед виявлення резервів для економії, а значить зменшення сум у платіжках електропостачальника. Якщо ж йдеться про встановлення багатотарифних лічильників – це можливість економити без зміни енергоспоживання за рахунок переходу на зонний облік. Зі встановленням «розумних» лічильників – повністю відпадає потреба передавати показники. Квитанції ж до оплати формуватимуться енергопостачальною компанією за фактичними даними щодо кількості спожитої електроенергії».

Також Андрій Олександрович розповів, що у 2021 році по області планується заміна 25 тисяч електролічильників на прилади обліку саме з дистанційною передачею даних. Тож ті ОСББ, що звертаються з цього приводу до ПрАТ «Рівнеобленерго» зараз, зможуть скористатися програмою.  В майбутньому, на вимогу нормативно-правових актів, це все-одно доведеться зробити. В рамках інвестпрограми, є можливість провести заміну безкоштовно для мешканців багатоповерхівки, в подальшому ж не виключено, що ОСББ доведеться витрачати на це власні кошти.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі