Дії рівнян ставлять під загрозу безпеку та якість електропостачання

svitlo

Безперебійне електропостачання на вул. Соломії Крушельницької  у Рівному опинилося під загрозою.

Через дії самих мешканців.

Близько місяця тривали роботи з модернізації повітряних ліній електропередач за адресою м. Рівне, вул. Крушельницької  52А та 44.

Реконструкція ліній вартістю понад мільйон гривень була погоджена з органами місцевого самоврядування та Держенергонаглядом  ще рік тому.

Інвестиційна програма ПрАТ «Рівнеобленерго» передбачала заміну зношених опор та електрод ротів для запобігання аварій та забезпечення надійності електропостачання. Адже навантаження на мережі , через збільшення побутових приладів, постійно зростає. Натомість мережі на Крушельницької не модернізувалися вже кілька десятків років.

Через супротив мешканців багатоповерхівок роботи, які можна було виконати за два тижні, розтягнулися на місяць. Більше того, згоду на їх проведення надали лише мешканці багатоповерхівки за адресою Соломії Крушельницької  44. Тож далі цієї ділянки підрядники «Рівнеобленерго» та працівники компанії роботи вирішили не проводити.

Цього і вимагали мешканці Соломії Крушельницької  52А.

Зокрема, вони висувають обвинувачення до нашої компанії, що через їхній двір має пройти «високовольтна лінія електропередач, що не відповідає проектній потужності електромереж».

Між тим, як повідомив начальник відділу капітального будівництва ПрАТ “Рівнеобленерго» Дмитро Лескавка, згідно з Декларацією про початок будівельних робіт від 5.04.2017 року, що погоджена управлінням Державної архітектурно-будівельної  інспекції у Рівненській області, йдеться про реконструкцію вже існуючої повітряної лінії потужністю 0,4 кВ. Тобто «Рівнеобленерго» мало здійснити заміну вже існуючих ліній на аналогічні за потужністю, але нові, сучасні, більш безпечні.


Lights

Декларація про початок будівельних робіт

Варто зауважити, що згідно з законодавством, повітряні лінії напругою до 1000 В, призначені для приєднання споживачів до трансформаторних пунктів і є лініями найпростішої конструкції.

Вони слугують  саме  для передачі й розподілу електроенергії на невеликі відстані всередині міст, селищ і сіл до вводів у будинки або на підприємства. Подібні лінії можна побачити практично в кожному дворі України, подекуди вони прокладаються навіть на самих житлових спорудах, що дозволено «Правилами Улаштування Електроустановок», затвердженими Міненерговугіллям України.

Також, мешканці Крушельницької  52А нарікають, що раніше у їхньому дворі не було електричних опор. Зауважимо, що нині опори, які забезпечують електропостачання цієї багатоповерхівки встановлені на подвір’ях приватних садиб, що розташувалися у дворі згаданого житлового будинку.

Реконструювати їх наразі немає ані технічної, ані юридичної можливості через особливості розташування трансформаторної підстанції 10/04кВ. Тож і було вирішено встановити нові опори у безпосередній близькості до огорожі приватної території. Наразі, через особливості забудови, споживачі з приватного сектору і з багатоповерхівки є взаємозалежними.

Та через перешкоджання проведенню робіт та небажання дослухатися до здорових та законних аргументів, ситуація зайшла в глухий кут і роботи  були припинені – каже Лескавка.

Тож,  ПрАТ «Рівнеобленерго» застерігає – зношеність нереконструйованих мереж  будь-якої  миті може призвести до знеструмлення, що по-суті буде спричинене самими мешканцями. Як зазначалося, мешканців сусіднього будинку, що на Крушельницької  44, вдалося переконати у необхідності  реконструкції  в інтересах їх самих.

Між тим,  позиція мешканців Крушельницької 52А ставить під загрозу в першу чергу їхню безпеку. Адже застарілі електромережі  ПрАТ «Рівнеобленерго» мало замінити на сучасні високоякісні ізольовані електромережі (так званий  СІП). Таким чином під питанням опинилося  якісне та безперебійне електропостачання  їхньої багатоповерхівки  з понад 70 квартир та близько п’ятнадцяти приватних будинків, що розташувалися поруч. І будь-якої миті застарілі мережі, які не вдалося замінити, можуть не витримати і знеструмлення буде неминучим.

Тоді здійснювати заміну електромереж доведеться в аварійному порядку.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі