Будьте обережні! Електрострум може бути смертельно небезпечним!

Огорожа

Небезпеку доводять одразу три нещасні випадки, що трапилися минулого тижня і під час яких загинув підліток та троє дорослих.

Зокрема, 28 жовтня трагедія сталася у м. Одеса. Тут біля трансформаторної підстанції виявили тіло 15-річного підлітка, вихованця дитячого будинку «Перлинка», що наблизився до ТП, в пошуках кошеняти, але отримав ураження електрострумом.

У Жидачівському районі Львівської області біля однієї з опор виявлено тіла двох чоловіків. Поблизу поліція знайшла пласкогубці, а згодом встановила особу ще одного чоловіка, якому вдялося врятуватися. Він розповів, що разом з загиблими намагався здійснити крадіжку електрообладнання. Чоловіки, зв’язавши дві драбини, намагалися піднятися на опору. Проте спроба завершилася трагічно – вони отримали ураження електрострумом. Прийшов до тями лише один. Зрозумівши, що не може надати допомогу загиблим – втік з місця події та повідомив про нещасний випадок у швидку. Нині усі обставини трагедії розслідують правоохоронці.

Ще один нещасний випадок трапився у Вільнянському районі Запорізької області, на території підстанції 35/10 кВ. За огорожу підстанції проник сторонній чоловік, ймовірно з метою крадіжки металевих виробів. Він наблизився на недопустиму відстань до струмопровідних частин, що перебували під напругою. Це призвело до смертельного ураження електрострумом.

Щоб уникнути нещасних випадків від ураження електричним струмом, необхідно усвідомлювати серйозність небезпеки та не нехтувати елементарними правилами безпечної поведінки поблизу енергооб’єктів.

Попередження  дітей про небезпеку електроструму – це також один  із способів запобігти можливим трагічним наслідкам.

Тому ПрАТ «Рівнеобленерго» нагадує про заборону  зламу замків, проникнення в приміщення трансформаторних підстанцій. Пам’ятайте, що смертельно небезпечно є не тільки торкання, але й наближення до обірваних проводів та струмопровідних частин ближче, ніж на 8 метрів. В охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів і пристроїв забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або нещасні випадки.

У разі виявлення пошкодження ліній електропередач, відкритих дверей, пожеж в електроустановках, або ж намірів крадіжки електрообладнання – просимо повідомляти до районів електричних мереж або до нашого кол-центру за номером телефону 694-298.

guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі