Модернізуємо обладнання на ПС 110/10 кВ «Південна» у Рівному

На ПС 110/10 кВ «Південна» у Рівному триває модернізація релейного захисту та автоматики.
Цьогоріч в рамках ремонтної кампанії з підготовки до осінньо-зимового періоду здійснюється заміна поперечно-диференційного захисту двох паралельно працюючих ПЛ-110 кВ Рівне 1/2, який базується на електромеханічних реле на мікропроцесорний термінал REF 630 фірми АВВ. А також ремонт та модернізація пристроїв релейного захисту та автоматики ПЛ-110 Рівне.
Проєкт є надзвичайно важливим для забезпечення надійності електропостачання значної частини обласного центру, зокрема, таких соціально важливих об’єктів, як Рівненська обласна, міська лікарні, що живляться від ПС 110/10 кВ «Південна». Крім того, модернізація допоможе забезпечити надійність електропостачання Здолбунівщини, Гощанщини, Кореччини і навіть Березнівщини.  Адже підстанція «Південна» забезпечує транзит ліній 110 кВ та живить вищевказані території.
Роботи проводяться за ініціативи Служби РЗА та за підтримки керівництва ПрАТ «Рівнеобелнерго». За погодження голови правління Невмержицького С.М. у 2021 році на заміну обладнання, що працювало на підстанції з 1976 року, передбачено 450 тисяч гривень.
Як розповів начальник Служби РЗА ПрАТ «Рівнеобленерго» Антон Килимчук, фахівці Служби першими в Україні реалізували релейний захист двох паралельних ліній 110 кВ на мікропроцесорному терміналі компанії АВВ, і продовжують поступове оновлення обладнання підстанції до повного переведення на мікропроцесорне.
Провідний інженер з релейного захисту і електроавтоматики Олександр Каленик наголосив, що модернізовані термінали мінімізують та спрощують взаємодію з обладнанням персоналу, забезпечать надійність оперативного обслуговування підстанції, значно скоротять час реагування на аварійні ситуації, пошук місця пошкодження мережі, суттєво підвищать безпеку праці.

Написати Коментар

Your email address will not be published.Email address is required.