Фахівці «Рівнеобленерго» провели урок з електробезпеки
В 2017 році суттєво зросла кількість електротравм серед населення. Одна з причин – неусвідомлення небезпеки, яку може нести електрика. Значу частину уражень становлять побутові електротравми, також почастішали випадки травмувань при спробі крадіжки обладнання електричних мереж, проте трапляються випадки, коли навіть діти перелазять через огорожі високовольтних підстанцій чи вилазять на опори ліній електропередач, не зважаючи на застережні знаки і написи, лише заради того, щоб зробити «селфі» і похизуватися в компанії друзів та соціальних мережах.
Наслідки подібних пустощів просто жахливі, враховуючи, що навіть напруга 220 В, яка використовується в наших домівках для живлення побутових електроприладів є смертельно небезпечною, що вже говорити про лінії і підстанції напругою в десятки і сотні тисяч вольт, де небезпека ураження електричним струмом є навіть при наближені до струмопровідних частин. Надзвичайно страшна також термічна дія при ураженні електричним струмом, адже при виникненні електричної дуги температура може досягати 15 000 ̊С, а тому електричні опіки є дуже тяжкими.
Працівники ПрАТ «Рівнеобленерго» намагаються донести наслідки пустощів з електроприладами до наших наймолодших споживачів – зокрема, проводять уроки з електробезпеки в школах, вищих навчальних закладах, таборах відпочинку аби максимально роз’яснити, що з електрикою потрібно поводитися дуже обережно.
Так в серпні 2017 року, працівниками служби охорони праці та навколишнього середовища і Млинівського РЕМ, був проведений черговий урок з електробезпеки в оздоровчому комплексі «Чайка» с. Хрінники, Демидівського району.
Під час уроку дітям розповіли, яких заходів безпеки потрібно дотримуватися при користуванні побутовими електроприладами, як діяти при електротравмі і як надавати першу допомогу, також пояснили зміст застережних знаків і написів, які використовуються в електроустановках.
З початком нового навчального року ми і надалі будемо проводити подібні заходи, і маємо надію, що це дозволить зменшити кількість електротравм.