Допомагаємо бізнесу підготуватися до змін на ринку електроенергії
ПрАТ «Рівнеобленерго» провело зустріч з представниками енергоємних підприємств області, щоб у відкритому форматі роз’яснити зміни (Про затвердження Змін до Тимчасового порядку визначення обсягів купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії електропостачальниками та операторами систем розподілу на перехідний період | Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) в законодавстві, які набудуть чинності з 1 січня 2026 року, та допомогти підприємцям своєчасно адаптуватися до нових правил роботи на ринку електроенергії.
Захід був спрямований на підтримку споживачів, точки комерційного обліку яких наразі не відповідають вимогам Кодексу комерційного обліку щодо погодинного зчитування, формування та передачі даних. Саме для таких підприємств майбутні зміни можуть мати відчутний вплив на собівартість електроенергії.
Під час зустрічі працівники відділу балансів електроенергії Дирекції із взаємодії з клієнтами детально пояснили, що з 1 січня 2026 року НКРЕКП запроваджує погодинний стимулюючий коефіцієнт. Його застосування призводитиме до зростання вартості електроенергії для споживачів без погодинного обліку навіть за незмінних обсягів споживання. Водночас підприємства, які завчасно впровадять АСКОЕ та оптимізують свої графіки навантаження, зможуть уникнути додаткових витрат і отримати реальний економічний ефект.
Також присутні отримали зрозумілі роз’яснення щодо можливостей зменшення витрат шляхом зміни режимів роботи обладнання, переваг встановлення АСКОЕ, процедури переведення до групи «А».
Команда Рівнеобленерго підкреслила готовність супроводжувати споживачів на всіх етапах переходу.
Представники бізнесу відзначили практичну користь зустрічі та відкритість компанії. Уже під час наради підприємства почали звертатися до ПрАТ «Рівнеобленерго» щодо строків і механізмів переходу до групи «А», розглядаючи ці зміни як інвестицію в стабільність та прогнозованість енергетичних витрат.