Не блокуйте роботу енергетиків та проїзд біля енергооб’єктів!

На жаль, відсутність доступу до енергооб’єктів ПрАТ «Рівнеобленерго» є доволі типовою ситуацією. Не рідкість – незаконні прибудови біля трансформаторних підстанцій, блокування доступу до обладнання сміттєвими баками, припаркованими впритул до трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв, транспортними засобами. Все це перешкоджає роботі енергетиків і створює незручності мешканцям цілих житлових масивів.

Як приклад, ситуація, що виникла поблизу ЗТП-110, що на вул. С. Крушельницької у Рівному. Автомобіль марки Renault був припаркований впритул до дверей енергооб’єкту. Легковик перешкоджав роботі електровимірювальної лабораторії, що унеможливлювало пошук місця пошкодження кабельної мережі, та повністю заблокував доступ до підстанції працівникам Рівнеобленерго – вони навіть не могли зайти усередину приміщення. Відтак, період відновлення електропостачання мешканцям мікрорайону внаслідок аварійної ситуації значно подовжився.

В таких ситуаціях енергетикам доводиться викликати на місце події правоохоронців, що і було зроблено.

Подібні випадки періодично виникають по всій області, найбільше прикладів блокування енергооб’єктів у Рівному.

Саме тому, нагадуємо про Правила охорони електричних мереж, згідно з якими для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж, забезпечення їх збереження та дотримання вимог техніки безпеки встановлюються охоронні зони та визначаються мінімально допустимі відстані.

Охоронні зони за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв встановлено на відстані 3 метрів від огорожі або споруди.

Відповідальність за порушення Правил охорони електричних мереж передбачена ст. 93 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладання на порушника значних штрафів.

Написати Коментар

Your email address will not be published.Email address is required.