На «Рівнеобленерго» обговорили питання тарифів

Pomadovsky

Зокрема, у актовій залі компанії 21 серпня 2017 року пройшли відкриті обговорення  питань щодо встановлення тарифів на розподіл електричної енергії (передачу електроенергії місцевими (локальними) електромережами) та постачання електроенергії за регульованим тарифом ПрАТ «Рівнеобленерго» на 2018 рік

Головою комісії під час слухань був Голова правління ПрАТ «Рівнеобленерго» Сергій Невмержицький. Доповідачем – начальник відділу тарифної політики Ірина Левицька.

Levytska

Присутнім на слуханнях розповіли про встановлення тарифів та постачання електричної енергії за регульованим тарифом ПрАТ «Рівнеобленерго» на 2018 рік за діючою методологією «Витрати+», а також  за умови переходу на стимулююче регулювання.

Зазначалося, що визначені рівні тарифів на передачу та постачання за методологією «Витрати+» (з урахуванням рекомендацій протоколу НКРЕКП №22-п від 13.07.17р.) не відображають фактичної потреби Товариства в джерелах фінансування і не дають змоги проводити модернізацію та ремонти електричних мереж в необхідних масштабах.

Натомість, згідно з Постановою НКРЕ від 26.07.02013 № 1029 «Про застосування стимулюючого регулювання у сфері передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами», за умови запровадження стимулюючого регулювання сума Інвестиційної  програми ПрАТ «Рівнеобленерго» збільшиться в 6 разів, у порівнянні з Інвестпрограмою за діючою тарифною методологією, тому що  джерелами фінансування буде вся  сума річної амортизації та не менше 50% прибутку. Ці кошти будуть спрямовані на реконструкцію та розвиток електричних мереж регіону, і як, наслідок, відбудеться покращення інфраструктури області, підвищиться надійність електропостачання.  При цьому тарифи для населення залишатимуться незмінними.

Також були розглянуті отримані під час обговорень зауваження та пропозиції.

Таких було три. Так присутні розглянули лист Голови Дубровицької районної державної адміністрації Рівненської області від 19 серпня 2017  № 613/01.43. Він стосувався тарифоутворення в ПрАТ «Рівнеобленерго»,  закупівельної ціни на електроенергію та джерел  її закупівлі.

У відповіді, погодженій під час слухань, було дано роз’яснення Голові Дубровицької РДА про те, що тарифоутворення відбувається згідно діючих нормативно-правових актів, затверджених державних регулятором НКРЕКП. Також у листі-відповіді повідомляється, що Товариство купує електроенергію в державного підприємства «Енергоринок»  та у приватних домогосподарствах Рівненської області, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики, які вмонтовані (встановлені) на дахах та/або фасадах приватних домогосподарств (будинків, будівель та споруд), величина встановленої потужності яких не перевищує 30 кВт.

Фактична середня закупівельна ціна електроенергії Товариством з Оптового ринку електроенергії за перші сім місяців 2017 року  склала 1,693 грн/кВт.год  (з ПДВ), а середня ціна закупівлі електроенергії у приватних домогосподарствах, які виробляють електричну енергію з енергії сонячного випромінювання – 7,157  грн/кВт.год  (з ПДВ).

Крім того, було розглянуте звернення Голови профспілки НПЕУ Валерія Погорілого від 10 серпня 2017  № 01-35 про збільшення фонду оплати праці в тарифах на передачу та постачання електроенергії.

А також –  звернення Директора ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА Володимира Пшеюка від 18 серпня 2017  № 01-35 «Пропозиції до відкритого обговорення питання щодо зміни тарифів на 2018 рік».

За результатами обговорення було вирішено визнати його таким, що відбулося.

Підтримати звернення ПрАТ «Рівнеобленерго» до НКРЕКП щодо перегляду тарифів на розподіл електроенергії за регульованим тарифом з 01.01.2018 року за діючою методологією «Витрати+», а також за умови переходу на стимулююче регулювання. Взяти до відома позицію Рівненської обласної профспілкової організації НГПСЕУ ПрАТ «Рівнеобленерго» та звернутися до НКРЕКП з пропозицією врахування витрат на оплату праці в тарифах відповідно до чинного Порядку.

Взяти до відома позицію Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності Рівненської ОДА щодо звернення до НКРЕКП з пропозицією включення витрат на спільне використання електромереж ЖЕО, ЖБК, ЖБТ, ОСББ в структуру тарифу на розподіл електричної енергії для ПрАТ «Рівнеобленерго».

З текстом Протоколу слухань можна ознайомитися нижче.

Протокол відкритого обговорення проекту змін до тарифів
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі