Практичні поради з енергозбереження

energozbereshennya

Настання осені вносить свої корективи у споживання електроенергії. Погода стає холоднішою, тривалість світлового дня – коротшою, а відтак зростають показники наших електролічильників.

Пропонуємо перелік порад, що допоможуть заощаджувати електроенергію:

  1. Залишаючи кімнату, вимикайте світло та телевізор.
  2. Використовуйте енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин.
  3. Датчики руху у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування також допоможуть заощаджувати. У приватному будинку їх можна встановити біля вхідних дверей та на подвір’ї.
  4. Звертайте увагу на маркування побутових приладів. Енергозберігаючі мають маркування «А» чи «А+». Холодильник такого класу споживатиме на 30-50% менше електроенергії, ніж пристрій такого ж об’єму марки «В».
  5. Режим очікування для комп’ютера доречний, якщо залишати його на кілька хвилин, а не на всю ніч. Слід вимикати пристрої, якими ніхто не користується. А ще краще – вимикати взагалі штекер з розетки. Це не лише дозволить заощадити електроенергію, але й вбереже пристрої від впливу можливих перепадів електроенергії. Можна також встановити автоматичні вимикачі.
  6. Не можна залишати прилади, що працюють від акумулятора (наприклад, мобільні телефони), увімкненими довше, ніж потрібно для повної зарядки акумулятора.
  7. Холодильник та морозильник варто тримати в чистоті, без льоду та снігу, регулярно розморожувати ці прилади та стежити за тим, щоб дверцята були щільно зачиненими.
  8. Охолоджуйте їжу перед тим, як поставити її в холодильник.
  9. Оптимальна температура в холодильнику – від нуля до п’яти градусів тепла. Регулюйте її відповідно до температури на кухні та кількості продуктів.
  10. Прості побутові речі часто зберігають значну кількість газу та електроенергії. Наприклад, холодильник повинен розташовуватися подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів, а сучасні пристрої для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви одночасно , що економить як газ, так і електроенергію.
  11. Використовуйте НВЧ-печі, МХ-печі та індукційні плити – вони працюють швидко та економічно.
  12. Не залишайте приєднаними до розетки зарядні пристрої (наприклад від мобільного телефону).
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі